Podciąganie na drążku – podstawowe wyposażenie

Istnieje wiele różnych ćwiczeń które pozwalają na trenowanie swojej siły i budowę atletycznej sylwetki. Nie wszystkie z nich wymagają od razu zaawansowanego sprzętu – niektóre, mimo swojej dużej skuteczności, są także stosunkowo proste. Dobrym przykładem jest tutaj podciąganie na drążku. Wystarczy tylko odrobina wolnej przestrzeni i podstawowe wyposażenie, aby móc cieszyć się skutecznym treningiem.

Jaki rodzaj drążka wybrać?

Podstawowym elementem takiego treningu jest oczywiście drążek do podciągania. W sklepach znaleźć można kilka ich rodzajów. Najprostszym modelem jest drążek, który można zamontować w futrynie drzwi. Można również wybrać drążek wolnostojący, który jednak potrzebuje już nieco więcej przestrzeni.

Wszystko zależy od dostępnego wolnego miejsca oraz potrzeb użytkownika. Drążek zamontowany w drzwiach pozwala na przeprowadzenie podstawowego treningu. Podciąganie się można jednak wykonywać na wiele sposobów, przede wszystkim z różną szerokością rozstawienia rąk. Podstawowy drążek nie daje w tej kwestii wielkich możliwości. Jeśli komuś zależy na bardziej zaawansowanym treningu, powinien zainwestować w lepszy model.

Jaka odzież do podciągania się?

rękawiczki do podciągania

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju ćwiczeń, również przy podciąganiu się bardzo istotna jest odpowiednia odzież. W tym przypadku konieczne są dobre rękawiczki do podciągania. Muszą one gwarantować stabilny uchwyt i zapobiegać przed ześlizgiwaniem się ręki z drążku.

O ile rękawiczki do podciągania to najważniejsza tutaj rzecz, o tyle warto zadbać też o inne elementy odzieży. Ubranie nie powinno tu w żaden sposób krępować ruchów, choć nie może być też zbyt luźne.