Trening boksu – dla kogo?

W dobie, gdzie sztuki walki chwalą się coraz większą popularnością, wiele osób decyduje się na trening boksu. Sport ten cieszy się ogromną popularnością nawet wśród najmłodszych, dlatego można powiedzieć, że jest to sport dla każdego. Chodzi również o płeć. W social mediach coraz częściej możemy zobaczyć kobiety w rękawicach. I bardzo dobrze!

Trening bokserski – jak i od czego zacząć?

Należy zacząć od ogólnej poprawy kondycji, choć wydaje się to dosyć nudne i niezwiązane z boksowaniem jest niezbędne. Trening bokserski to niesamowity wysiłek dla organizmu. W jaki sposób się przygotować?

  • 30 minut biegu dziennie na początek
  • pompki
  • ćwiczenia z obciążeniem
  • trening mięśni brzucha

Następnie warto zainwestować w odpowiedni sprzęt: owijki i bandaże, rękawice bokserskie. Do domowych treningów świetnie sprawdzi również się gruszka bokserska stojąca, która pomoże znacznie poprawić umiejętności (dostępna m.in. na: https://www.fightershop.com.pl/c338-gruszki-bokserskie). W boksie niezwykle ważnym elementem jest odpowiednia praca kończyn dolnych, dlatego warto wyposażyć się w wygodne buty bokserskie. 

Jakie są zalety treningu bokserskiego?

Wśród zalet płynących z treningu bokserskiego można wyróżnić przede wszystkim znaczne zredukowanie poziomu stresu (podczas treningu następuje uwalnianie hormonu dopaminy, zmniejsza się także poziom kortyzolu we krwi). Poza tym zmniejszenie się wagi ciała, poprawa zdolności motorycznych i ogólnej kompozycji ciała, lepsza koordynacja, wzmocnienie kości i stawów, poprawa ciśnienia kr Osoby trenujące boks cenią sobie w nim naukę pokory oraz poprawę swojej samooceny i pewności siebie. Uczy on również cierpliwości oraz systematyczności.