Idealny sport na lato? Jazda na rolkach dla dorosłych!

Rolki to bardzo popularna forma rozrywki oraz aktywności fizycznej. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to jedynie sport przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży. Zauważyć to można zwłaszcza latem, kiedy rolkarze wyjeżdżają ze swoich domów. Praktykowanie tej aktywności fizycznej ma bardzo wiele zalet. Jak jazda na rolkach wpływa na ciało? 

Korzyści płynące z praktykowania jazdy na rolkach 

rolki dla dorosłych

Rolki to przyjemna aktywność fizyczna. Szacuje się, że w czasie treningu trwającego godzinę można spalić aż 700 kalorii. To szczególnie dobra informacja dla osób, które próbują zrzucić kilka kilogramów. Regularne treningi przyniosą zauważalne efekty. Dodatkowym atutem jest to, że jazda na rolkach nie obciąża stawów. Daje to ogromną przewagę nad innymi sportami uprawianymi w formie cardio. Jeśli mowa o wpływie rolek na ciało, to warto wspomnieć o tym, że sport ten rozwija mięśnie pośladków oraz nóg. Dolne kończyny wysmuklają się, a pośladki stają się jędrne i uniesione. To w szczególności przekonuje kobiety do jazdy na rolkach. Uprawiając regularnie treningi poprawia się kondycja oraz koordynacja ruchowa. To ostatnie, w szczególności, ze względu na to, że jazda na rolkach wymaga stałego utrzymywania równowagi. Nie warto zrażać się, kiedy pierwsze próby jazdy zakończą się fiaskiem. Cienkie kółeczka potrafią stworzyć problemy z balansem, jednak to kwestia, bardzo łatwa do opanowania. Rolki dla dorosłych kupić można w każdym sklepie sportowym oraz w internecie. Ich wybór jest bardzo szeroki. 

Rolki jako środek transportu

Wszechobecne korki sprawiają, że społeczeństwo poszukuje alternatywnych form komunikacji. Standardowym już stało się podróżowanie na rowerze. Nowe alternatywy, w tym jazda na rolkach są coraz częściej spotykane. Trzeba podkreślić, że rolki są znacznie poręczniejsze od rowera. Wystarczy ściągnąć je z nóg i wziąć ze sobą, bez zmartwienia o zapinanie i zostawianie w wyznaczonym miejscu. Rolkami można poruszać się po ścieżkach rowerowych i w innych wyznaczonych miejscach.